Deszczowa 3, 53-024 Wrocław
Pon-pt 8:00-18:00
+(48) 530 379 437

Usługi

HomeControl+ > Usługi

Inteligentny dom

Automatyka budynkowa

Dzięki automatyce budynkowej możliwa jest kontrola wszystkich urządzeń w domu, od oświetlenia, przez rolety, po wentylację i ogrzewanie. Inteligentne domy są energooszczędne i przyjazne dla środowiska. Obecnie systemy te są coraz bardziej przystępne cenowo, a w przyszłości będą powszechnie stosowane, a wręcz niezbędne.

Pomiary elektryczne

Pomiary elektryczne

Każdą instalację przed odbiorem należy sprawdzić. Świadczymy usługi z zakresu pełnych pomiarów elektrycznych. Pomiary elektryczne dla domów, mieszkań czy bloków.

Monitoring

Monitoring i alarm

Systemy te początkowo były wykorzystywane przez przedsiębiorców i władze miasta do kontroli przestrzeni publicznej. Obecnie coraz częściej są one wykorzystywane do celów prywatnych. Kamery rejestrujące obraz możemy spotkać w małych sklepach, kioskach, domach jednorodzinnych, a nawet mieszkaniach. Widoczne elementy monitoringu często działają odstraszająco. Złodzieje czy wandale niechętnie dokonują czynów karalnych mając świadomość, że są nagrywani.

W przeciwnym wypadku – zainstalowany monitoring dostarcza dowodów, które mogą być kluczowe w znalezieniu poszczególnych osób i ich ukaraniu.

Instalacje elektryczne

Instalacje elektryczne

Instalacja elektryczna to podstawowa sieć, do której podłącza się każdy dom. W zależności od naszych możliwości finansowych oraz potrzeb instalacja ta może mieć różną wielkość i pełnić różne funkcje, może być instalacją inteligentną, a także standardową. Instalacja elektryczna dzielona jest na obwody doprowadzające prąd do grup gniazd wtyczkowych, do pojedynczych urządzeń wymagających oddzielnego zasilania oraz do punktów oświetleniowych. Zgodnie z normami na jednym obwodzie powinno być maksymalnie 10 gniazd wtyczkowych lub 20 punktów świetlnych. Każdy obwód należy oddzielnie zabezpieczyć odpowiednim wyłącznikiem nadprądowym na wypadek zwarcia lub przeciążenia.

Montaż/wymiana rozdzielnic elektrycznych

Rozdzielnice elektryczne

Rozdzielnica elektryczna jest centralnym elementem instalacji elektrycznej przeznaczonym do rozdziału energii elektrycznej. Prefabrykacja oraz podłączenie obwodów do rozdzielnicy wymaga posiadania odpowiedniej wiedzy, oraz doświadczenia z zakresu elektryki. Bardzo ważne jest, aby prace instalacyjne w tym zakresie przeprowadzał fachowiec o dużej wiedzy, a także doświadczeniu.

Dlaczego? Ponieważ wadliwa rozdzielnica może być powodem zwarć, a nawet pożaru. Niewłaściwe połączenie obwodów elektrycznych może skutkować uszkodzeniem podłączonych urządzeń elektrycznych, a w skrajnym wypadku może nawet doprowadzić do pożaru.

Usuwanie awarii elektrycznych

Usuwanie awarii elektrycznych

Częste pojawianie się awarii elektrycznych kończy się niestety wymianą całej instalacji. Wtedy koszt zależy od osobistych preferencji i możliwości finansowych. Nagła przerwa w dostawie prądu może być spowodowana: przeciążeniem instalacji elektrycznej, w wyniku korzystania z kilku urządzeń o wysokiej mocy, uszkodzeniem sieci elektrycznej, modernizacją sieci elektrycznej. Zazwyczaj podczas awarii elektrycznej należy sprawdzić całą instalację elektryczną – jest to niezbędne, ponieważ częste zwarcia lub przeciążenia mogą doprowadzić do uszkodzenia instalacji, a nawet pożaru. Należy pamiętać, że naprawę takiej awarii lub modernizację instalacji elektrycznej powinno się zlecać tylko wykwalifikowanej osobie z odpowiednimi uprawnieniami. Samodzielna naprawa może doprowadzić do porażenia prądem elektrycznym, a nawet utratą zdrowia i życia.

Montaż lamp, gniazd, włączników

Biały montaż

W swojej ofercie usług elektrycznych świadczymy również usługi związanie z montażem osprzętu elektrycznego takiego jak oświetlenia, lampy, oświetlenia LED w domu i firmie.

Podłączanie sprzętu AGD

Sprzęt AGD

Podłączanie płyt indukcyjnych oraz piekarników wraz z podbiciem karty gwarancyjnej.

Szukasz sprawdzonego elektryka?